استاندار فارس دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن فرهنگیان استان فارس گفت: امروز عملیات اجرایی هزار و  ۱۲۰ واحد مسکونی در قالب مسکن ملی فرهنگیان در استان فارس آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، عنایت اله رحیمی  در این مراسم با تبریک روز شیراز به شهروندان شیرازی و همه دوستداران این دیار کهن به آغاز عملیات اجرایی ۱۱۲۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی متعلق به فرهنگیان در سراسر استان فارس اشاره کرد و گفت: ۱0۰۰ واحد از این تعداد در شهر صدرا و ما بقی در سایر شهرستان‌های استان فارس و فاز های دیگر شهر صدرا است.

وی ادامه داد: امروز همچنین عملیات اجرای ساخت ۶۰ واحد مسکونی در شهر قیر با مساحت چهار هزار و ۳۳۵ متر مربع و ۶۰ واحد دیگر در پاسارگاد با مساحت هشت هزار و ۶۵۸ مترمربع برای فرهنگیان آغاز شد.

استاندار فارس گفت: امیدواریم که وزارت راه و شهرسازی همانگونه که در گذشته تلاش های بسیاری داشته در ادامه نیز نسبت به ایجاد زیرساخت های شهری در صدرا اقدام کند تا اهالی این شهر از زیرساخت های مورد نیاز بهرمند شوند.

وی اظهار داشت: این استان در خصوص برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن حدود ۴۸ هزار سهمیه دارد که تاکنون ۴۹ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند و تا امروز بیش از ۳۳۲ هکتار از اراضی مورد نیاز اجرای این طرح در شهرهای مختلف فارس تامین شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس اضافه کرد: ۲۱ هزار واحد مسکونی از این تعداد در شهر جدید صدرا به بهره برداری خواهد رسید که حدود ۸۰ هزار نفر در سالهای آینده به واسطه ایجاد این واحدهای مسکونی به جمعیت این شهر جدید افزوده خواهد شد و مابقی این خانه ها در سایر شهرهای فارس احداث می شود.

او عنوان کرد: در شهر جدید صدرا ۸۶ هکتار به علاوه ۵۰۰ هکتار دیگر که در طرح تجدید نظر جامع شهر صدرا مدنظر قرار دارد برای ساخت این واحدها اختصاص داده شده است.

رحیمی صدرا را شهر جدیدی با رونق فراوان در آینده عنوان کرد و گفت: سرریز جمعیت شیراز در این شهر جدید اسکان داده شده و در آینده نیز این کار ادامه دارد.

ایشان با تاکید بر حمایت از جامعه فرهنگیان این استان افزود: دولت تدبیر و امید گام های بسیار خوبی برای حمایت از قشر فرهنگی کشور و استان فارس برداشته است که در آینده نیز اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن می تواند در این راستا کمک شایانی کند تا رضایتمندی قشر فرهنگی بیش از گذشته حاصل شود.

استاندار فارس فرهنگیان را سربازان جبهه آموزش و توسعه کشور دانست و گفت: هزینه کردن برای رفاه معلمان،سرمایه گذاری پایدار و بلند مدتی برای نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه امروز روز شیراز است،گفت: منتظر سفر معاون اول رییس جمهور به استان فارس هستیم تا پروژه های متعدد آماده بهره برداری افتتاح شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز در جمع خبرنگاران گفت: طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن از سال گذشته کلید خورد که سهم شهر جدید صدرا مجموعا ۲۱ هزار واحد است که از این تعداد ۱۱ هزار واحد در قالب ثبت نام مسکن یکمی ها از طریق سامانه متمرکز وزارت راه و شهرسازی انجام می شود.

خلیل حاجی پور افزود: حدود ۷ هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز در قالب تفاهم نامه اجرا خواهد شد و مابقی نیز بصورت واگذاری زمین با تعهد ساخت اجرا می شود.

وی ادامه داد: امروز عملیات اجرایی هزار واحد مسکن برای فرهنگیان در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن که در پی تفاهم نامه وزارت های راه و شهرسازی و آموزش و پرورش انجام شده در شهر جدید صدرا آغاز شد.

حاجی پور اضافه کرد: در فاز اول عملیات اجرایی ساخت ۴ بلوک در شش طبقه و ۱۰۰ واحد مسکونی در صدرا برای فرهنگیان آغاز شده و ظرف نیمه اول امسال نیز کل زمین های اختصاص داده شده برای ساخت هزار واحد مسکونی معلمان در صدرا تعیین و ساخت همه این واحدها در نیمه اول امسال کلید می خورد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=21839
کد خبر
21839