آیین آغاز عملیات اجرایی مصلای بزرگ  و مجتمع  پلیس‌های تخصصی شهر جدید صدرا ، افتتاح فرهنگسرای قرآن و کلنگ زنی کتابخانه فاز دو شهر صدرا در این فرهنگسرا با حضوراستاندار فارس، مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، دکتر عنایت الله رحیمی، در این مراسم  یکی از پایه های اصلی توسعه هر شهر را توسعه فرهنگی  در قالب کالبد و فیزیک و فعالیت های فرهنگی دانست و ابراز امیدواری کرد با ایجاد زیرساخت‌های کالبدی شاهد انجام فعالیت‌های فرهنگوران و فرهیختگان در چنین مکان هایی  شاهد حرکت صدرا در مسیر پیشرفت همه جانبه باشیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه در چند سال گذشته اقدامات درخور توجهی در شهر صدرا انجام شده است، افزود:  تعیین تکلیف نسخه تجدید نظر طرح تفصیلی شهر صدرا یکی از این اقدامات اثر بخش است که امیدواریم با ابلاغ این طرح جدید دستگاه های اجرایی با دانستن وظایف و تکالیف خود، خدمت رسانی به این شهر را بهتر از گذشته انجام دهند.

دکتر رحیمی ادامه داد : اگر  از سال ۷۴ تا کنون که شهر صدرا ایجاد شده است، سالانه سه مدرسه در این شهر ساخته می‌شد، در حال حاضر فضای آموزشی دارای بیش از ۵۰ مدرسه بود که بی شک آرامش و رفاه بیشتری برای ساکنان صدرا در پی داشت.

وی خاطرنشان کرد : در سال‌های گذشته تلاش‌های چشمگیری برای جبران عقب ماندگی ها در شهر صدرا انجام شده که نتایج مهمی در خدمت رسانی به مردم و ظتوسعه این شهر دارد.

استاندار فارس همچنین از انجام اقدامات کارشناسی برای ارتقا جایگاه سیاسی و اداری شهر صدرا و تفاهم با نمایندگان شهرستان در این زمینه خبر داد و گفت: در صورت تصمیمگیری نهایی وزارت کشور نمایندگان دولت در این شهر مستقر خواهند شد.

وی به گسترش زیر ساخت های حمل و نقل درون و برون شهری صدرا نیز اشاره کرد و افزود:  ساخت  خیابان‌ها، تعریض و تعمیر ورودی صدرا  تعریض ورودی دوم که به شکل آزاد راه عمل می‌کند  از و به زودی به بهره برداری میرسدذو احداث جاده شیراز به سمت باجگاه از جمله اقداماتی است که شهر صدرا را از بن بست خارج  و این شهر را به عنوان شهر برتر در  سلسله مراتب سکونتی استان فارس مطرح خواهد کرد.

استاندار فارس بیان کرد: همدلی و هماهنگی و اراده ای که بین نهادها و دستگاه های استان وجود دارد زمینه توسعه و حرکت رو به جلو شهر صدرا فراهم شده است.

وی همه افراد را به انصاف دعوت کرد و گفت: بعضی افراد با وارد کردن هجمه هایی در فضای مجازی ، می‌گویند در صدرا کاری انجام نشده در حالی که یک مقایسه ساده نشان می‌دهد در چند سال گذشته چه خدماتی به این شهر ارائه شده است.

استاندار فارس ضمن تبریک هفته کتاب و کتابداری، به کسب رتبه اول انجمن کتابخانه‌های فارس اشاره کرد و گفت: جایگاه برتر در امور فرهنگی زیبنده نام بلند آوازه فارس است.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=22829
کد خبر
22829