مدیر عامل شرکت عمران صدرا روز گذشته در حالی در جمع خبرنگاران حضور یافت که حامل چند خبر خوش برای شهروندان این جدیدترین شهر استان بود، خبرهایی که بیشترین بخش آن در خصوص تکمیل راههای دسترسی این شهر و تحول در حوزه راههای دسترسی شهر صدرا طی دو سال اخیر و دوسال آینده بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور در این مراسم گفت: در حال حاضر تمرکز مجموعه شرکت عمران روی بهبود عبور و مرور، راه‌های دسترسی و حمل و نقل درون و برون شهری صدراست که در این راستا 5 پروژه را تعریف و اجرا کردیم.
وی اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه های ما بزرگراه شهید سلیمانی است که یک باند آن تابستان زیر بار ترافیک رفت و باند برگشت و تقاطع غیرهمسطح آن بر روی جاده شیراز اصفهان نیز به سرعت در حال اجراست و برنامه ریزی شده تا به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.


حاجی پور تصریح کرد: این پروژه با 5 و نیم کیلومتر طول از شهریور سال97 با۴٠ میلیارد تومان اعتبار اولیه آغاز شد و ارزش امروز این پروژه بالغ بر ٧0 میلیارد تومان است و به رغم مشکلات فرا روی آن از جمله حضور تعدادی از معارضین اسفند امسال شاهد افتتاح رسمی آن خواهیم بود.
وی تصریح کرد: اما یکی از مهمترین پروژه های راههای دسترسی صدرا و در واقع آرزوی ٢٠ ساله مردم صدرا پروژه راه دسترسی صدرا از محور قره پیری به شیراز است که عملیات اجرایی آن از چندی قبل در چند جبهه آغاز شده و اسفند ماه کلنگ هزمان با بهره برداری از بزرگراه شهید سلیمانی کلنگ عملیات اجرایی این پروژه راهبردی هم رسما به زمین زده می‌شود.

default

وی تصریح کرد: این به پروژه به طول 10 کیلومتر با اعتبار ٢٢٠ میلیارد تومان اجرا میشود که بیش، از 60 درصد آن در حریم صدرا و ۴0 درصد در حریم شیراز قرار دارد و قرار است طی دوسال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم البته هنوز هیچ کاربری نیز برای اطراف این پروژه در نظر گرفته نشده‌است .
مدیرعامل شرکت عمران صدرا ادامه داد: سومین راه دسترسی صدرا بلوار ۵۵ متری ابوعلی سینا به طول ٣ ونیم کیلومتر است که از سال ٩٧ آغاز شده و٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم این مسیر نیز که 35 میلیارد تومان هزینه در بر داشته که در نیمه اول سال آینده و در همین دولت به طور کامل به بهر برداری برسد. البته با توجه به مشکلی که برای تملک بخشی از مسیر که در محدوده شیراز بود داشتیم مجبور شدیم کل محور را به صدرا الحاق کنیم.

وی اظهار داشت: اما یکی دیگر از مسیرهای صدرا در آینده اتصال صدرا به آزادراه شیراز- اصفهان بود که مجوز دسترسی آن گرفته شده و تلاش داریم تا پایان دولت این پروژه را که ١۵٠ میلیارد تومان اعتبار دارد به مرحله اجرا در آوریم.
وی افزود: اما علاوه بر اجرای راههای جدید یکی دیگر از اقدامات ما که هم اکنون در حال انجام است بهسازی و اجرای روکش آسفالت محور خلیج فارس است که با اعتباری بالغ بر ١٠میلیارد تومان تا پایان سال به بهره برداری می رسد.


حاجی پور در مورد مترو صدرا نیز گفت: در حال حاضر مطالعات مترو یا قطار برقی صدرا به اتمام رسیده است برای اجرای این پروژه ١۵٠٠میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و ساخت آن ۵ سال زمان می‌خواهد که امیدواریم سال آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه کلیدی باشیم.
وی همچنین به کمک ١۵میلیارد تومانی شرکت عمران صدرا برای خرید اتوبوس به شهرداری صدرا در سال جاری خبر داد و اعلام کرد که اتوبوسهای جدید تا پایان سال به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شود.

حاجی پور همچنین افزود یکی از پروژه های مهم و اثر گذار صدرا تصفیه خانه شرق صدراست که امروز (سه شنبه) شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود و در این پروژه نیز ۵٠ درصد منابع آن توسط شرکت عمران صدرا تامین شده است.
وی تصریح کرد: این پروژه ۴٠ درصد از جمعیت شهر صدرا را تحت پوشش قرار می‌دهد و یکی از بزرگترین مشکلات مردم صدرا را برطرف می‌کند البته در کنار آن برای توسعه زیر ساخت‌های حوزه آب و فاضلاب تفاهم نامه ای با اعتبار ۴٠٠ میلیارد تومان امضا کردیم که به صورت تامین منابعی مالی به صورت 50-50 با شرکت آبفا نیازهای شهر را بر طرف کنیم.
وی از شروع مدول اول تصفیه خانه غرب صدرا با ١۵٠میلیارد تومان در آینده نزدیک خبر داد و گفت:البته حجم کل پروژه های در دست اجرا و افتتاح ما بالغ بر یک هزار میلیارد تومان است اما امسال به مناسبت دهه فجر ٣۵٠ میلیارد تومان پروژه در صدرا کلنگ زنی و بهره برداری خواهد شد.

default

وی از افتتاح استانداردترین سالن ورزشی چند منظوره جنوب کشور با ظرفیت دو هزار تماشاگر در شهر صدرا طی روزهای آینده با عنوان یکی از این پروژه های شاخص یاد کرد و گفت: یکی دیگر از پروژه های منحصر به فرد ما کتابخانه شهر صدراست که به عنوان بزرگترین کتابخانه استان عملیات اجرایی آن از چندی قبل به همراه چند پروژه بزرگ دیگر از جمله مصلای جامع نماز جمعه و مجتمع پلیس‌های تخصصی آغاز شده است.

حاجی پور افزود: یکی از ویژگیهای شرکت عمران صدرا آن است که هیچ وقت بدون پشتوانه پروژه ای را کلنگ زنی نمی‌کند و همین موجب خوش بینی و اعتماد مردم به فعالیت‌های شرکت عمران شده است.
وی با اشاره به پیگیری در خصوص زمین‌هایی که جهت استقرار ادارات در صدرا به آنها اعطا شده اما سالهاست اقدامی برای استقرار این ادارات صورت نگرفته گفت: یکی از مطالبات ما از دستگاه‌ها همواره همین مورد بود اما چون این موارد مربوط به دستگاه‌های اجرایی بود در حال حاضر داریم این مورد را از طریق مکانیزم حل اختلاف فیمابین دستگاهای دولتی در استانداری دنبال می‌کنیم. وی افزود: البته در این بین چند دستگاه از جمله دادگستری و ثبت احوال و ثبت اسناد نیز به صورت عملی وارد مرحله اجرا شده و در روز گذشته عملیات اجرایی مجتمع قضایی آغاز شد که البته ما علاوه بر زمین تعهد 50 درصدی از هزینه اجرا را نیز متقبل شده ایم.
وی افزود: در بحث آموزش نیز تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته به طوری که تنها در در دولت تدبیر و امید ١۵مدرسه در صدرا ساخته و تحویل شده و هم اکنون هم دو مدرسه در حال ساخت است که 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا اول مهر سال آینده هم آماده بهره برداری هستند این در حالی است که امروز کمتر مجموعه ای است که سرعت عملیات اجرایی آن دو ساله باشد و یک مدیر در زمان عمر مدیریت خود کلنگ پروژه ای را زمین بزند و در زمان مدیریت خود هم توفیق بهره برداری را داشته باشد.
وی با اشاره به ساخت انبوهی از پروژه های حوزه مسکن در صدرا گفت : در افق ١۴١۵جمعیت پیش بینی شده برای صدرا بالغ بر ۴۶۵ هزار نفر است و امروز دیگر کمتر زمین دولتی در صدرا وجود ندارد.
وی با اشاره به ضعفها و قوتهای مسکن مهر گفت:اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم مسکن مهر در کنار نقاط ضعف نقاط قوتی هم داشت و آن این بود که کسانی که در دهک‌های پایین جامعه حتی امیدی به خانه دار شدن نداشتند صاحب خانه و سرپناه کرد و برخی حتی با آورده ده میلیون تومانی صاحب خانه شدند اما در زمینه مسکن‌ اقدام ملی با توجه به اینکه آنها یارانه دولتی ندارند و یارانه فقط زمین است تنها مزیت آن قیمت تمام شده مسکن که است که با توجه به قیمت بازار هنوز دارای ارزش افزوده بسیار بالایی برای متقاضیان مسکن اقدام ملی است.وی با اشاره به اجرای بیش از نیمی از مسکن‌های اقدام ملی مسکن استان در شهر صدرا گفت: با توجه به اینکه ٢۵هزار دستگاه از مسکن‌های اقدام ملی است عملا پس از اجرای این طرح دیگر زمینی در صدرا وجود ندارد و در کنار آن با توجه به اینکه در شیراز هم زمین دولتی وجود ندارد از چندی قبل ١٢پهنه اطراف کلانشهر شیراز برای ایجاد شهر جدید مورد شناسایی قرار گرفت که در نهایت پس از مطالعه به ۵ نقطه رسیدیم که اراضی دولتی وجود دارد از جمله در محور آزاد راه شیراز اصفهان اطراف بیضا، محور شیراز سروستان، محور کهمره سرخی، محور داریون و محور مرودشت که در آینده نزدیک فرایند تصویب و بررسی این شهرک ها در مراجع استانی آغاز خواهد شد.

 وی تصریح کرد: در خصوص شهر جدید تابناک هم که با پیش بینی ظرفیت ۵۴ هزار نفر در اطراف لامرد دیده شده بود برلی اجرای راه ورودی آن امسال ١٠میلیارد تومان بودجه دیده شده و با توجه به دریافت مجوز شورای‌عالی شهرسازی تا چندی دیگر عملیات ساخت دومین شهر جدید فارس آغاز می‌شود.

١٢درصد مسکن‌های اقدام ملی شهرهای جدید کشور سهم شهر صدراست
عضو هیت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز در این جلسه با بیان اینکه پروژه اقدام ملی در سطح کشور با برنامه ریزی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در تعهدات وزرات مسکن و شهرسازی آغاز شده است گفت: در این راستا سهم 18 شهرهای جدید کشور ۲۰۰ هزار واحد درنظر گرفته شد که شهر صدرا با ۱۲ درصد سهم یعنی ۲۱ هزار واحد است.
ابراهیم بهاروند ادامه داد: این ۲۱ هزار واحد در سه طیف تعریف می شود بطوری که ۱۱ هزار واحد به متقاضیان ثبت نام شده در سایت ، تعداد ۶ هزار ۵۰۰ واحد در قابل پروژه های مشارکت است که یکسری تفاهم نامه با دستگاه ها و وزرات خانه متعدد با وزرات راه و شهرسازی مبادله شده است .

عضو هیت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا عنوان کرد: 3 هزار ۵۰۰ واحد باقی مانده واگذاری مسکن از سهم شرکت عمران با تعهد ساخت به متقاضیان تحویل داده می شود.
بهاروند تصریح کرد: در بحث تفاهم نامه ۳ هزار ۱۴۰ واحد در نیمه دوم سال جاری در قالب تفاهم نامه تعریف و تعداد 2 هزار ۵۲۶ واحد با تعهد ساخت شروع شده است و هزار 116 واحد در قالب واگذاری به مجموعه های مانند بنیاد ایثارگران و فرهنگیان در قالب تفاهم تعریف و شروع شده است که مجموعا حدود 7 هزار واحد است.
وی تصریح کرد: ساخت حدود ۱۵۰۰ واحد نیز به عنوان متقاضیان مسکن یکم که از طریق ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن درخواست داده اند به زودی شروع خواهد شد که با اختصاص هزار واحد دیگر پیش بینی می شود تا هفته آینده حدود 2 هزار و 500 واحد پروژه مسکن یکم در حال اجرا داشته باشیم.
بهاروند با بیان اینکه ساماندهی شکل قرارداد های و تفاهم نامه های از وزارتخانه آذرماه ابلاغ شده است ادامه داد: در بحث پروژه اقدام ملی مسکن از سرعت خوبی برخودار هستیم که برای مابقی تعهد زمین در فاز 3 صدار یا الحاق 500 هکتاری دیده شده است.
عضو هیت مدیره شرکت عمران صدرا اظهار داشت: جمعیت شهر صدرا در افق ۴۱۵ حدود ۴60 هزار نفر پیش بینی شده است و جمعیتی با طرح ملی مسکن به صدرا اضافه نمی شود .
بهاروند افزود: همچنین ثبت نام خرید و فروش فیش های ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن ممنوع در هر محله ای این موضوع روشن شود مراحل ثبت نام و خرید متوقف می شود .
وی درباره قیمت های مسکن طرح اقدام ملی و استقبال مردم از این طرح گفت: قیمتی برای مسکن ها برآورده شده است وطبق این قیمت پایه آگهی های مناقصه برگزار شده است و جالب این است که امروز در سراسر کشور قراردادهای با همان نرخ های متعارف بسته شده است .
بهاروند با بیان اینکه قیمت در این طرح تمام شده است تصریح کرد: هیچ تغییر در نرخ واحدهای مسکونی نداریم و برآورده ما هر متر مربع حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان است
وی همچنین ازپیش بینی تسهیلات 150 میلیونی مسکن برای طرح اقدام ملی مسکن طبق یک لایحه برای متقاضیان خبر داد و گفت: قیمت زمین در زمان عقد قرارداد مشخص است و تا پایتان کار تغییر نمی کند و دولت در زمان عقد قرارداد 15 درصد هزینه ها را دریافت می کند اما در 8 سال اتی هزینه زمین به صورت اقساط دریافت می شود و تغییری در نرخ پایه صورت نمی گیرد.
بهاروند گفت: تعداد 8 هزار ۱۸۰ نفر ثبت نام شدگان در طرح اقدام ملی مسکن تایید نهایی شده است که ۴ هزار و ۶۴۰ نفر قسط اول را واریز کرده اند که نشانگر استقبال خوب مردم از این سیاست بوده است.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=23348
کد خبر
23348