حبیب ا… طاهر خانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و خلیل حاجی پور، مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا به همراه بهمن بهروزی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز از پروژه در شرف افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با ابراز خرسندی از پیشرفت در مراحل تکمیلی این پروژه زیست‌محیطی تصریح کرد: بدون شک این پروژه برکات فراوانی برای مردم صدرا خواهد داشت. همچنین از پساب حاصل از این تصفیه‌خانه در توسعه فضای سبز شهری صدرا نیز استفاده خواهد شد.

حبیب ا… طاهر خانی به نقش مهم و حیاتی ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب  در بهداشت محیط و مسائل زیست‌محیطی اشاره کرد و گفت: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب صدرا باکیفیت بالا و آخرین فناوری به‌روز، در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

در این بازدید رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز گزارش مبسوطی از عملکرد و فرایند تصفیه فاضلاب ارائه کرد و با اشاره به پیشرفت فیزیکی 95 درصدی یاد آور شد این پروژه در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

بهمن بهروزی ابراز داشت: تصفیه‌خانه شرق صدرا با تجهیزات مدرن و به‌روز ساخته‌شده است و اقدامات برای ساخت مدول بعدی این تصفیه‌خانه در شرف انجام است.

وی اظهار داشت: پساب حاصل از این تصفیه‌خانه برای مصارف آبیاری در باغات و باغ شهرهای مجاور مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

بهروزی یادآور شد: عملیات اجرایی ساختمان موتورخانه، اتاق نگهبانی،بخشی از آسفالت و محوطه‌سازی، استقرار تاسیسات برقی و مکانیکی ، سازه ها و حوضچه ها ،ونیز ساختمان اداری انجام‌شده و تنها بخش کوچکی از تأسیسات باقی‌مانده است که به زودی نصب و در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برق‌رسانی در دو هفته آینده انجام می‌شود اما برای تسریع کار با استفاده از برق اضطراری و دیزل ژنراتور تست اولیه در هفته آبنده انجام خواهد شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=22813
کد خبر
22813