استاندار فارس خبر داد:  استان فارس در تامین زمین برای طرح اقدام ملی مسکن پس از تهران رتبه نخست را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، آیین آغاز عملیات اجرایی ۸۸۹۶ واحد مسکن اقدام ملی و افتتاح ۱۹۵۹ مسکن مهر از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور برگزار شد.

از تعداد کل ۸۸۹۶ واحد برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، ۶۳۳۳ واحد مربوط به شهر جدید صدرا می باشد که از این مجموع 3411 واحد در قالب فروش اقساطی، 2432 واحد مشارکتی و 490 واحد بصورت واگذاری گروهی در قالب تفاهم نامه در دستور کار قرار گرفت.

همچنین در این مراسم که 1959 واحد پروژه مسکن مهر افتتاح گردید، 920 واحد مربوط به پروژه های مسکن مهر بناسازان رمضان، آنیستافر و…درشهر جدید صدرا ساخته شده است.

دکتر عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن در استان فارس در دستور کار قرار گرفته است  افزود:بیش از ۵۰ درصد واحد های باقی مانده مسکن مهر باقی مانده در دولت تدبیر و امید تکمیل و یا مراحل ساخت آن آغاز شده است.

وی همچنین از تکمیل  بیش از ۶۵ درصد از زیر ساخت‌ها و زیربناهای مورد نیاز مسکن مهر همچون مدرسه و راه در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم در استان خبر داد.

استاندار فارس بیان کرد: تا کنون بخش زیادی از زمین های مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن در استان فارس احصا شده  و استان فارس در این زمینه پس از تهران جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: تفاهم نامه ای با اموزش و پرورش به امضا رسیده  که ساخت و ساز بیش از ۵۶۰ واحد در شهر شیراز و تعدادی در شهر جدید صدرا شروع شده  است و در آینده نزدیک به عنوان مسکن ملی در اختیار فرهنگیان واجد شرایط  قرار می گیرد.

شایان ذکر است در مجموع طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن 45 هزار واحد به استان ابلاغ شد که 22 هزار واحد آن سهم شهر جدید صدرا می باشد.

در پایان مراسم با حضور دکتر خلیل حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا بصورت نمادی قرارداد ۵ واحد مسکن این طرح به متقاضیان اعطا شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=22640
کد خبر
22640