در آیینی با حضور امام جمعه صدرا، مدیرعامل و مسئولین شرکت عمران شهر جدید صدرا برترین های دومین دوره جشنواره فیلم و عکس با عنوان «شهر جدید من، صدرا» معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، مدیرعامل این شرکت ضمن خوش آمدگویی به حاضرین به سیاست های محوری وزارت راه و شهرسازی و مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید اشاره کرد و افزود: تلاش بر این است که در کنار اقدامات عمرانی و پروژه هایی که بیشتر به جسم شهر می پردازد، پرداختن به روح و روان شهر با برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی به عنوان یک سیاست و ابزار می تواند شهروندان را در کنار هم قرار داد و منسجم ساخت.

 

خلیل حاجی پور با بیان اینکه چالش هویت یکی از مهمترین مسائل در سکونت گاه های جدید و شهرهای جدید بشمار می آید ادامه داد: جمعیت شهر جدید صدرا با سابقه کمتر از  25 الی 30 سال از شهرهایی با تمدن هزار ساله بیشتر و دارای تنوعی از اقوام مختلف اجتماعی ترک، کرد، بلوچ و … است که این می تواند فرصتی باشد برای مسئولین، مدیران و سیاستگذاران اجتماعی که اگر ازین فرصت ها بدرستی استفاده نگردد به تهدید عدم انسجام اجتماعی و تهدید عدم تعلق خاطر به مکان و شهر تبدیل می گردد.

وی اضافه کرد: با استفاده از ابزارهای هنر و برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و مذهبی می توان در شکل گیری هویت جمعی و هویت اجتماعی کمک شایانی به مجموعه شهرهای جدید کرد.

حاجی پور با بیان اینکه جهت برگزاری این رویدادهای فرهنگی و هنری نیازمند مکان و فضاهایی است اظهار داشت: در همین راستا شرکت عمران شهر جدید صدرا اقدام به ساخت فضاهای فرهنگی هنری و مذهبی همچون فرهنگسرای قرآن، فرهنگسرای هنر، کتابخانه مرکزی بعنوان بزرگترین کتابخانه عمومی استان فارس در شهر صدرا و .. پرداخت و همزمان با این اقدامات، جشنواره های مختلف هنری چون جشنواره نقاشی ، خوشنویسی، جشنواره فیلم و عکس و.. برگزار میکند.

وی با اشاره به اینکه 293 شرکت کننده  توسط شهروندان شهر جدید صدرا به دومین دوره جشنواره فیلم و عکس شهرهای جدید راه یافتند، خبر داد: برترین‌های جشنواره در ۲ بخش فیلم و عکس و در ۲ سطح کشوری و شهر جدید صدرا معرفی شدند که در بخش فیلم کشوری نیز علیرضا شهسواری و مسیحا رحیمی از شهر جدید صدرا عنوان مقام سوم را به خود اختصاص داد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا یادآور شد: در بخش فیلم ویژه شهر جدید صدرا نیز مسیحا رحیمی و علیرضا شهسواری، پرهام کاویانی، میلاد خدر، مصطفی محسنی عارف و هاشم بیطرف به عنوان نفرات منتخب اول تا پنجم معرفی شدند؛و در بخش عکس حسن ابراهیم نژاد، حسین خسروی، علی خوانین و حمید زارع برترین های این جشنواره می باشند.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره فیلم و عکس رویدادی مهم در جهت پویایی و شکوفایی استعدادهای شهروندان شهرهای جدید محسوب می‌شود و استقبال خوب شهروندان شهرهای جدید از این رویداد نشان از جایگاه ارزشمند و فاخر این جشنواره است.

در آیین اختتامیه این جشنواره از سوی حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا و امام جمعه این شهر لوح تقدیر و تندیس نفرات برتر جشنواره فیلم و عکس شهر جدید من، صدرا به آنها اهدا شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=23409
کد خبر
23409