همزمان با گرامیداشت سالروز فیلسوف بزرگ ملاصدرا و روز شهر صدرا نمایشگاه عکس خاطرات شهروندان شهر صدرا از مناسبت های مختلف این شهر در سالن ورزشی بین المللی صدرا به نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، مدیرعامل این شرکت ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و شهروندان شهر صدرا گفت: روز اول خرداد سالروز تولد فیلسوف اسلام و ایران ملاصدرای شیرازی که دو سه سالی ست به ابتکار مجموعه مدیریت شهری به نام شهر صدرا نامگذاری شده که بتوانیم بزرگداشت شهر صدرا، مفاخر صدرا، ظرفیت ها و فرصت هایی که این شهر در اختیار شهروندان قرار داده را یادآوری کرده و پاس بداریم.

خلیل حاجی پور از برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع خاطرات شهروندان صدرا خبر داد و گفت: در مجموعه سالن ورزشی بین المللی چند منظوره صدرا که یکی از زیرساخت های ورزشی و فرهنگی اولیه شهر می باشد از دهه ۷۰ میزبان بسیاری از مناسبتها، مسابقات، همایش ها و گردهمایی‌ها و رویدادهای متنوع بوده و شهروندان صدرا بخصوص شهروندان قدیمی، خاطرات زیادی از این مجموعه دارند.

وی خبر داد: نمایشگاهی با ۴۰ اثر از عکس های خاطره انگیز مسابقات ورزشی تا آخر هفته از ساعت ۹ الی ۲۱ برقرار است و شهروندان می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی از نمایشگاه بازدید بعمل آورند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا افزود: شهر صدرا کمتر از ۳ دهه قدمت دارد که در ۳۰ سال گذشته سالهای پرفراز و نشیبی طی کرده و چند سال اخیر به همت و همراهی مسئولین شهر صدرا و حمایت ها و همدلی شهروندان این شهر، تحرک بسیار خوبی در فضاهای مختلف و فعالیت های عمرانی در این شهر رخ داد که با ۲۰ سال گذشته قابل مقایسه نیست.

حاجی پور به افتتاحیه های اسفند ماه ۹۹ که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد اشاره کرد و اضافه کرد: پروژه های شاخص و مهمی  به بهره برداری رسید از جمله همین سالن ورزشی بین المللی که با برنامه ریزی های انجام گرفته در تیر ماه امسال میزبان اولین تورنومنت مسابقات بین‌المللی فوتسال با حضور ۴ تیم ازجمله تیم ملی فوتسال ایران می باشد.

وی افزود: این مجموعه که سالها بصورت متروکه و بعنوان انبار مخروبه رها شده بود، خوشبختانه با موافقت مهندس طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید این مجموعه یک ردیف اعتباری ویژه گرفت و ظرف دوسال گذشته به همت شرکت عمران شهر صدرا بازسازی و توسعه یافت و با امکانات روز و مدرن ورزشی مجهز گردید.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا به امکانات سالن ورزشی بین المللی چند منظوره صدرا اشاره کرد و تصریح کرد: این مجموعه ورزشی مجهز به سیستم صوتی تصویری کاملا حرفه ای، کفپوش استاندارد بین المللی، سونا، جکوزی و رختکن‌های مستقل و همچنین دارای ظرفیت ۲۰۰۰ صندلی می باشد.

حاجی پور همچنین به بهره برداری از بزرگراه شهید سلیمانی در اسفند ماه ۹۹ و همچنین آغاز عملیات بزرگراه قره پیری اشاره کرد و بیان داشت: بزرگراه قره پیری از دیگر مسیرهای دسترسی شهر صدراست که خوشبختانه از تاریخ کلنگ زنی تا به امروز ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم با حمایت و همراهی شهرداری شیراز بتوانیم آن را تا پایان سال به ۵۰ درصد پیشرفت برسانیم.

وی افزود: بزرگراه ابوعلی سینا از دیگر مسیرهای دسترسی ویژه صدرا به شیراز است که امسال به پایان خواهد رسید و پروژه اتصال صدرا به آزادراه شیراز -اصفهان که تا یکماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می گردد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا خبر داد: مجموعه پارک ها و فضاهای سبز  و باز صدرا، طی توافق با شهرداری صدرا مناقصه آن برگزار شده که یک پارک ۵۵ هکتاری و چند پارک محله ای و ناحیه ای است که در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: شروع عملیات جنگل کاری و پروژه معروف به بام صدرا حدود ۳۰۰ هکتار اراضی در ارتفاعات جنوبی شهر صدرا که با برنامه ریزی انجام شده، تعیین اعتبار گردید و امسال عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=23659
کد خبر
23659