جلسه بررسی آسیب های اجتماعی شهر صدرا به میزبانی شرکت عمران شهر جدید صدرا و با حضور معاون دادستان استان فارس جمعی از مسئولان دستگاههای اجرایی استان و شهر صدرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، ابراهیم ابراهیمی در این جلسه با تأکید بر استاندارد سازی مسائل اجتماعی و عدم حرکت شهرسازی متناسب با چشم انداز آن، ضعف مسائل فرهنگی و عدم توجه خورده فرهنگها را در کنار کاستی در موضوعات بهداشتی مانند تصفیه خانه را از مشکلات شهر صدرا که موجب نارضایتی مردم شده دانست و افزود: براساس ضرب العجل دادستان فارس، بنا بود این تصفیه خانه در بهمن ماه افتتاح گردد اما درخواست دادند تا اردیبهشت 99 به آنها مهلت مجدد داده شود که متأسفانه تاکنون راه اندازی نشده است و موجب نارضایتی مردم شده است. دستگاه قضایی تصمیم دارد تا اگر در زمان مناسب تصفیه خانه راه اندازی نگردد مستند به عدم اجرای مقررات ماده 477 قانون مجازات اسلامی و دستورالعمل رعایت حقوق عامه ضمن تشکیل پرونده قضایی جهت مسئولان آب و فاضلاب با آنان برخورد نماید.

معاون دادستان استان فارس با اشاره به ضعف در حوزه فرهنگی و عدم توجه به آداب و رسوم و فرهنگ ها گفت: امروز دستگاههای مختلف و ادارات کل، شهر صدرا را رها نمود ه اند؛ از طرفی به علت جذابیت حوزه املاک ، زمینه ساز ایجاد فساد شده است که همه این عناصر از عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی است.

وی گفت: همه ما در پیشگاه خداوند و ائمه اطهار و شهدا مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم. هر دستگاهی باید وظایف خود را به نحو مطلوب و قانونی انجام دهد. حضرت آیت الله رئیسی تکلیف نموده اند که ورود دادستانی ، ورودی دقیق و مؤثر باشد. در زمینه رعایت حقوق مردم با هیچ دستگاهی مماشات نخواهیم کرد و در مقابله با تصرفات ملکی هم با متصرف برخورد می گردد و هم با مدیری که باید مراقبت می نمود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در این جلسه با اشاره به اقدامات عمرانی در زمینه های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و.. توسط شرکت عمران به تشریح طرح جامع شهر و ضرورت نگاه راهبردی به شهر صدرا پرداخت و گفت: شهر جدید صدرا به لحاظ موقعیت جغرافیایی کم نظیر و همجواری آن با کلان شهر شیراز و دسترسی آسان خصوصا با تکمیل مسیرهای دسترسی بزرگراه صدرا-دوکوهک و بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همچنین مسیر آتی الاحداث قره پیری و همچنین  وجود مجموعه های بزرگ درمانی، آموزش عالی و گردشگری به عنوان ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه شهر محسوب می شود.

خلیل حاجی پور با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شرکت عمران به ارائه گزارشی از برخی پروژه های پیش رو پرداخت و ادامه داد: ساخت دو مجموعه آموزشی با اعتبار بالغ بر 100 میلیارد ریال آغاز گردیده که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد همچنین یک مهدکودک در یکی از مجموعه های مسکن مهر کلنگ زنی خواهد شد.

وی افزود: در سال جاری سه مجموعه پلیس آگاهی ، پلیس فتا و پلیس راهور در زمینی به مساحت 3 هزار متر احداث خواهد شد و همچنین عملیات اجرایی قطار برقی شهر جدید صدرا آغاز خواهد شد.

حاجی پور ادامه داد: مجموعه فرهنگسرای قرآن با اعتبار 35 میلیارد ریال یکی از پروژه های شاخص شهر صدراست که آماده بهره برداری است و مصلی شهر صدرا با اعتبار 250 میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز گردیده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با بیان اینکه شرکت عمران هیچ تکلیف قانونی در قبال ساخت پروژه های رو بنایی ندارد و وظیفه آن تامین خدمات زیربنایی است به معاون داستان افزود: طبق ماده 5 قانون شهرهای جدید کلیه دستگاه ها از جمله وزارتخانه ها و نیروی انتظامی و… مکلفند ضمن همکاری خدمات رسانی به شهروندان شهرهای جدید به گونه ای برنامه ریزی و اقدام به تامین اعتبارات کنند که متناسب با پیشرفت عملیات و اسکان خدمات مورنیاز شهر، بخشی از اعتبارات استانی به شهرهای جدید اختصاص داده شود.

خلیل حاجی پور ضمن بیان اعتبارهای هزینه شده در شهر صدرا گفت: بالغ بر70 درصد درآمد شرکت عمران صدرا در شهر صدرا هزینه می گردد.

وی تصریح کرد: اختلاف طبقاتی، موضوع مهاجرپذیری و تنوع قومیتی در صدرا، تصرف اراضی و زمین خواری، آرامستان کمبود فضاها و مراکز عمومی در سطح شهر و… از موضوعاتی هستند ک باید بطور ویژه پیگیری شود.

در پایان جلسه شهردار و امام جمعه شهر صدرا و دیگر نمایندگان دستگاه ها به ارائه گزارش پرداختند و مقرر گردید این جلسات بصورت منظم با ریاست معاون دادستان فارس و دبیری شرکت عمران شهر جدید صدرا و همکاری شهرداری صدرا به صورت منظم برگزار گردد و به بررسی موضوعات و مشکلات صدرا بطور ویژه پرداخته شود.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=21847
کد خبر
21847