صبح پنجشنبه ۶ خرداد ماه، شرکت عمران شهر جدید صدرا میزبان فرماندار شیراز و هیات همراه بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، پس از بازدید فرماندار شیراز از پروژه ها و نقاط مختلف شهر و زیارت قبور شهدای گمنام صدرا جلسه ای با حضور ایشان، شهردار و امام جمعه، فرمانده انتظامی شهرستان شیراز و فرمانده ناحیه بسیج سپاه امیرالمومنین و سایر مدیران و نمایندگان ادارات مختلف شهرستان شیراز و مسئولین دستگاههای خدمات رسان و همچنین مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا در محل سالن جلسات شرکت عمران برگزار گردید.

فرماندار شیراز ضمن ابراز خرسندی از عملکرد دستگاه های خدمات رسان، شرکت عمران و شهرداری صدرا در این شهر گفت: شهر صدرا یکی از نقاط بسیار مهم شهرستان شیراز می باشد و مسئولین صدرا و شرکت عمران در باب اقدامات و مباحث اجرایی طی چند سال گذشته اقدامات ارزشمند و قابل توجهی انجام داده اند اما همچنان مشکلات و مطالباتی است دغدغه به حق شهروندان بوده و نیازمند پیگیری تا حصول نتیجه مطلوب است.

محمدرضا امیری گفت: هدف امروز ما از حضور در شهر صدرا بررسی مسائل و مشکلات شهری  با تاکید بر حل کمبودها و پاسخ به مطالبات شهروندان در فاز ۲ صدرا می باشد.

در این جلسه نمایندگان مردم شهر صدرا به بیان مسائل و مشکلات و کمبودها در حوزه بهداشت و درمان، عدم اجرای شبکه فاضلاب در فاز ۲، کمبود مدارس و سرانه فضاهای آموزشی، نبود آرامستان، نامناسب بودن زیرساخت مخابرات و پوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت، کمبود پارکها و فضاهای سبز و… پرداختند. نمایندگان دستگاههای مختلف نیز برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته و در دست انجام دستگاههای خود را گزارش نمودند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا در پاسخ به موضوع برنامه توسعه محور های مواصلاتی و حمل و نقل برون شهری صدرا گفت: در ابتدای مسئولیت اینجانب و با توجه به مهمترین چالش و عقب ماندگی شهر صدرا در حوزه زیرساختها که موضوع تامین دسترسی مطلوب و مناسب به کلانشهر شیراز بود و با درک این واقعیت که توسعه زیرساخت ها، یکی از الزامات مهم رشد اقتصادی و افزایش رفاه عمومی به شمار می رود و با اولویت قرار دادن زیرساخت های حمل ونقل، و به ویژه شبکه حمل ونقل برون شهری توسعه و ساخت راههای دسترسی در قالب ۴ پرو‌ژه اصلی در دستور کار قرار گرفت: محور بزرگراهی سردار سلیمانی و دسترسی به شیراز از طریق بزرگراه شیراز- اصفهان که در اسفند سال گذشته به بهره‌برداری رسید. ساماندهی و تعریض دسترسی فاز ۲ در قالب محور بزرگراهی بوعلی سینا(صدرا – دوکوهک) و اتصال به محور شمال غرب شیراز که در سال جاری به طورکامل به بهره‌برداری خواهد رسید، محور بزرگراهی قره پیری و اتصال به شیراز از طریق جوادیه و شهید محلاتی در جنوب شرق که عملیات اجرایی آن آغاز شده و پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و  محور بزرگراهی صدرا به سمت غرب و اتصال به آزادراه شیراز- اصفهان که ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا افزود: در حوزه روکش آسفالت معابر و بهسازی معابر موجود در سال گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته. اواخر سال گذشته مسیر صدرا به شیراز از بلوار خلیج فارس بعنوان تنها مسیر دسترسی، عملیات روکش آسفالت آن انجام شد و امسال باند برگشت آن به طور کامل روکش خواهد شد.

حاجی پور با بیان اینکه در سالهای گذشته، مسئله دفع غیربهداشتی فاضلاب و عدم اتمام تصفیه خانه شرق صدرا به یک موضوع و چالش ملی تبدیل شده بود گفت: علاوه بر واگذاری زمین، سال گذشته حدود ۱۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به اداره آبفای شیراز شد و این پروژه به همت همکاران آبفا و کمک شرکت عمران و شهرداری صدرا به بهره برداری رسید؛ ایشان افزود ان شاء‌الله مدول دوم تصفیه خانه شرق برای جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مدول اول تصفیه خانه مرکزی غرب صدرا با همین ظرفیت در حال تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار است و با توافقی که با شرکت آبفا داشته‌ایم  بصورت مشارکت در تامین مالی به صورت ۵۰-۵۰ عملیاتی خواهد شد.

وی در ارتباط با مسئله فضاهای فرهنگی و کمبود کتابخانه بیان داشت: کتابخانه شهدای سلامت در فاز۲ ، سال گذشته به بهره برداری رسید و کتابخانه مرکزی صدرا که یکی از فاخرترین و شاخص ترین کتابخانه های مرکزی استان خواهد بود با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیارد در حال اجرا می باشد.

حاجی پور در بخش انتظامی و امنیتی به احداث مجتمع پلیس های تخصصی صدرا اشاره کرد و افزود: طبق توافق انجام شده در شورای تأمین، مجتمع پلیس های تخصصی شامل پلیس فتا، آگاهی، پیشگیری و راهور سال پیش عملیات اجرایی آن آغاز شد که هم واگذاری زمین و هم ۱۰۰ درصد اعتبار ساخت آن بعهده شرکت عمران می باشد و هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی خوبی است و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: مجتمع قضایی شهر صدرا که پرداخت ۵۰ درصد هزینه احداث آن را با دادگستری استان توافق کردیم و هم اکنون در فاز ۱ صدرا در حال اجرا می باشد که تمام خدمات قضایی مورد نیاز شهروندان صدرا را پوشش خواهد داد و این خدمت بی نظیر، رفت و آمد شهروندان به شهر شیراز را به حداقل خواهد رساند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا نیز از احداث اداره ثبت احوال و ثبت اسناد بصورت مشترک و همچنین واگذاری زمین جهت احداث درمانگاه دولتی در فاز ۲ شهر صدرا به صورت رایگان و همکاری و مشارکت این شرکت در پرداخت ۵۰ درصد از هزینه ساخت آن در این جلسه اعلام آمادگی کرد.

خلیل حاجی پور در خصوص واگذاری زمین به منظور احداث باغ خانواده در ضلع جنوب شرقی میدان فرهنگ خاطر نشان کرد: مطابق ضوابط و دستورالعمل واگذاری زمین و ساختمان در شهرهای جدید، هرگونه واگذاری زمین می بایستی منطبق با کاربری مصوب و مرتبط با فعالیت مورد نظر باشد و از آنجا که موقعیت مکانی اعلام شده فاقد کاربری پارک و فضای سبز است، امکان واگذاری زمین جهت احداث پارک در آن محدوده میسر نمی باشد.

وی همچنین از احداث پارک های محله ای،شهری و ناحیه خبر داد و افزود: مجموعه پارک ها و فضاهای سبز و باز صدرا طی توافق با شهرداری مناقصه آن برگزار شده که یک پارک ۵۵ هکتاری در فاز۲ صدرا و چند پارک محله ای، ناحیه ای و شهری است که عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک آغاز خواهیم کرد همچنین توسعه پارک اکوپارک از ۵ هکتار به ۲۵ هکتار که از پروژه های مهم شهر صدرا بشمار می آید طراحی آن انجام و امیدواریم عملیات اجرایی آن در نیمه اول امسال آغاز گردد.

در پایان جلسه فرماندار شیراز به موضوع انتخابات پیش رو اشاره کرد و تصریح کرد: نهاد انتخابات دستاورد مهم نظام است و از جمله افتخارات جمهوری اسلامی است که در تحقق مردم سالاری دینی موثر است و نمی گذاریم تضعیف شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت امنیت انتخابات بعهده فرمانداری می باشد افزود: در کمیته امنیت فرمانداری، طرح امنیت انتخاباتی ویژه ای برای شهر صدرا اختصاص داده ایم در شورای تأمین بحث امنیت جدیست برنامه های نظارتی جدی برای رصد انتخابات آتی در شهر صدرا داریم که یک انتخابات پرشور و با کیفیت خارج از مباحث قومیتی و در خور مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشیم.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=23704
کد خبر
23704