مدیر عامل شرکت عمران صدرا به همراه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز و شورای معاونین آبفا از تصفیه خانه مرکزی فاضلاب در حال ساخت شرق صدرا بازدید کردند و در خصوص آخرین اقدامات و تمهیدات لازم برای اتمام و بهره برداری از این پروژه بزرگ و کلیدی رایزنی و همفکری کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، در این بازدید مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز ضمن معرفی تفصیلی بخشهای مختلف این تصفیه خانه پیشرفته و توضیحات بخشهای فنی به پیشرفت فیزیکی قابل توجه این تصفیه خانه در چند ماه اخیر اشاره کرد و تاکید کرد شرکت آبفا تمام توان خود را برای بهره برداری هر چه سریع تر تصفیه خانه بکار خواهد بست و وعده ای که داده ایم را جهت به بهره برداری رساندن این تصفیه خانه بزودی محقق خواهیم کرد.

 

بهروزی در بخش دیگری از سخنان خود هدف از این بازدید را مشاهده روند پیشرفت و ارزیابی وضعیت اجرای پروژه برشمرد و گفت بسیاری از تجهیزات آماده است و از نمایندگان قبلی و فعلی شیراز که کمک کردند تا این پروژه تخصیص مجزا و مخصوص خود را دریافت کند تشکر کرد.

وی اضافه کرد هم اکنون در حال تهیه اسناد مناقصه برای مدول دوم تصفیه خانه غرب هستیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز وضعیت آب صدرا را خوب توصیف کرد و یادآور شد امسال حتی یک تلفن هم در خصوص کم آبی در صدرا نداشتیم و با اتصال خط دوم درود زن وضعیت صدرا کاملا بهبود یافت. مهندس بهروزی با اشاره به مخزن ۱۵۰۰۰متر مکعبی صدرا گفت در حال ساخت یک ایستگاه پمپاژ برای این مخزن هستیم،همچنین یک مخزن ۲۰۰۰۰متر مکعبی در صدرا ساخته خواهد شد تا کمبود سرانه مخزن در صدرا تا حدودی برطرف شود چون این شهر در حال توسعه است و هم اکنون با۷۸۰۰۰مشترک دچار کمبود مخزن ذخیره آب است.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا نیز ضمن تشکر از دعوت شرکت آبفا گفت: با اقدامات در حال انجام و در دست برنامه ریزی ظرف دو سال آینده صدرا به یکی از بهترین شهرها به لحاظ زیرساخت در حوزه آب و تصفیه خانه های فاضلاب خواهد شد چرا که هم از منابع پایدار آب برخوردار است و هم در بخش شبکه و تصفیه خانه فاضلاب تامین خواهد بود.

وی یادآور شد که بحث تصفیه خانه فاضلاب از مهمترین دغدغه مردم صدراست که انشاالله با همت مجموعه آبفا شیراز در مسیر بهره برداری قرار دارد و امیدوارم که اواخر مهر ماه به بهره برداری برسد.

خلیل حاجی پور همچنین علاوه بر مبلغ ۷ میلیارد تومان کمک قبلی برای تصفیه خانه از تخصیص ۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض دیگر از محل منابع شرکت عمران برای تکمیل و تجهیز تصفیه خانه تا پایان شهریور جاری خبر داد و همچنین از پیگیری و برنامه ریزی برای شروع پکیج دوم تصفیه خانه غرب در آینده ای نزدیک خبر داد.

وی همچنین به انجام مقدمات لازم برای انعقاد تفاهمنامه همکاری به منظور شروع تصفیه خانه مرکزی غرب صدرا به صورت تامین مالی مشترک ۵۰-۵۰ با شرکت آب و فاضلاب شیراز خبرداد. ایشان با اشاره به شروع عملیات اجرایی پروژه ساخت مخزن ۲۰۰۰۰ هزار متر مکعبی در ارتفاعات شمال غرب صدرا در فاز ۲ ابراز امیدواری کرد که این پروژه بزرگ در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=22296
کد خبر
22296