عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: سند شش دانگ  بهتر از سند اعیانی است و خرید امروز بهتر از فرداست.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، ابراهیم بهاروند طی جلسه ای که با حضور رئیس اتحادیه املاک شیراز و جمعی از مشاورین املاک شاخص شهر صدرا برگزار گردید، درباب اهمیت مسکن مهر و کمک مردم مورد هدف بیان داشت: ساماندهی این مسکن های مهر رسالت ماست و همه دستگاه ها برای تامین زیرساخت ها کمک کردند، حداقل ها اتفاق افتاد و تمامی این کمبودها ما را متعهد کرد که با حداکثر توان خود و با حداقل آورده مردم و همچنین مشکلات موجود، موجبات آسایش آنها را فراهم کنیم اما همچنان آنگونه که در شأن مردم و ساکنین این مجموعه ها هست خدمات ارائه نگردید.

وی افزود: اقداماتی از سال گذشته در بحث واگذاری عرصه مسکن مهر انجام شد که علاوه بر تعیین قیمت مناسب توسط کارشناسان، تسهیلات و تخفیفات ویژه ای هم توسط شرکت عمران ارائه شده تا متقاضیان بتوانند مالک عرصه و اعیان باهم باشند و همچنین امکان نقل و انتقال قطعی نیز داشته باشند.

عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا به حوادثی که برای ساختمان هایی با مالکیت اعیانی ممکنه اتفاق بیفتد اشاره کرد و یادآور شد: در صورت بروز حوادث مترقبه مثل زلزله با تخریب مسکن مالکینی که فقط سند اعیانی دارند، مدرکی جهت اثبات اینکه این ملک متعلق به آنهاست در دست ندارند و این حوادث موجب گردید که دولت به جهت حمایت از این اقشار  سیاست قبلی خود را اصلاح و در فروش عرصه های مسکن مهر به متقاضیان اعلام آمادگی کرد.

وی خاطر نشان کرد: اکنون رسالتی که به عهده دولت جدید می باشد این است که مسکن های مهر باقی مانده هرچه سریعتر تکمیل و تحویل شوند.

بهاروند در راستای قانون واگذاری عرصه با تخفیف‌های ویژه نقدی و (نقد و اقساط)، برای متقاضیانی که تمایل به داشتن شش دانگ اسناد عرصه و اعیان واحد مسکونی خود را دارند، شرایط مالکیت و نحوه پرداخت را اینگونه بیان کرد: در صورت پرداخت نقدی، متقاضیان مشمول 30 درصد تخفیف و برای مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد، 5 درصد تخفیف دیگر نیز اعمال می‌شود و پرداخت اقساطی نیز به‌صورت 30 درصد نقد و الباقی، اقساط 5 ساله با سود صفر و بدون بهره خواهد بود.

وی از مشاورین املاک حاضر درجلسه درخواست کرد: شما به عنوان معتمدین مردم در بحث نقل و انتقال و فروش در صف هستید  و در بحث مسکن مهر مردم را به این اقدام که سند عرصه و شش دانگ بهتر از اعیان است، راهنمایی و هدایت نمایید و آنها را جهت خرید عرصه مسکن خود تشویق کنید.

رئیس اتحادیه املاک شیراز در این جلسه به دو اقدام خوب دولت برای خانه دار شدن مردم اشاره کرد و افزود: در اوایل انقلاب با الگو گرفتن از غرب واحدهایی را به روش اجاره به شرط تملیک در اختیار مردم قرار دادند با اقساط بلند مدت 20 ساله و 25 ساله که واقعا تعداد زیادی از مردم خانه دار شدند اما مدتی بعد دولت به دلایلی شانه خالی کرد و امر ساخت مسکن را به عهده سازنده ها و سرمایه گذار انداخت.

محمد قاسم تابنده ماه به اقدام ساخت مسکن دولت قبل تحت عنوان مسکن مهر اشاره کرد و ادامه داد: در دوره دولت قبل دوباره برای مردم خانه هایی در قالب مسکن مهر ساخته شد که به صورت انبوه مسکن در سطح کشور ساخته شود بطوری که قیمت زمین به صفر برسد اما با انتخاب دولت کنونی با ساخت مسکن مهر همکاری نشد و ساخت آن ادامه پیدا نکرد، که با برنامه صدور سند مالکیت، بهترین اقدام برای مالکین مسکن مهر در حال انجام است.

وی با اشاره به جلسه ای که با اعضای هیأت رئیسه بانک مسکن داشتند تصریح کرد: بانک مسکن تسهیلات جدیدی در اختیار مردم قرار می دهند به این صورت، افرادی که قبلا وام مسکن گرفتند می توانند روی همان ملک دوباره وام بگیرند.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=21462
کد خبر
21462