مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهر‌های جدید در آیین آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن فرهنگیان استان فارس که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد جزئیات نحوه ساخت واحد‌های مسکن ملی در این شهر‌ها را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، حبیب‌الله طاهرخانی گفت: در شهر‌های جدید بنا داریم تا جذابیت سکونت را بالا ببریم. وی افزود: در این پروژه ۲۹ پارک و فضای سبز، ۷ درمانگاه، ۳۷ مجموعه ورزشی و ۱۱ مرکز فرهنگی در شهر‌های جدید ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشتر ساکنان شهر‌های جدید، محل اشتغالشان در کلانشهر‌ها یا شهر‌های مادر است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ساکنان شهر‌های جدید، دسترسی آسان به کلانشهر‌ها است و این مشکل عمومی بیشتر کلانشهر‌هایی است که شهر‌های جدید حومه‌ای دارند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید سهم این شهر‌ها از طرح اقدام ملی مسکن را به ۲۰ هزار واحد عنوان و اظهار کرد: ساخت ۷۰ هزار واحد از این تعداد در شهر‌های جدید آغاز شده که به سه روش این عملیات انجام خواهد شد.

طاهرخانی به آغاز ساخت ۱۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مشارکتی در شهر‌های جدید با مشارکت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز در مرحله انعقاد قرارداد است. کل مسکن‌های مشارکتی طرح ملی مسکن در شهر‌های جدید ۵۰ هزار واحد است که ساخت ۲۵ هزار واحد آن کلید خورده و تا قبل از پایان سال جاری نهایی می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید، پروژه‌های اختصاص‌یافته به مسکن فرهنگیان عموماً در بافت‌های ساخته شده شهر‌های جدید قرار دارد بنابراین زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی لازم در این بافت‌ها فراهم است. زمان لازم را نیز برای ساخت‌وساز از دست نخواهیم داد و همه خدمات مورد نیاز را در این بافت‌ها به فرهنگیان ارائه خواهیم کرد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=21835
کد خبر
21835