مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا گفت: پیگیری نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نقش موثر و ارزنده ای در حل مشکلات و بهره برداری از پروژه های عمرانی در شهر جدید صدرا داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، بعد ازظهر روز شنبه در بازدیدی که با حضور نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت عمران انجام گردید، خلیل حاجی پور با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت های حمل و نقلی و احداث مسیرهای دسترسی در شهر صدرا و اتصال آن به کلان شهر شیراز افزود: موضوع توسعه زیرساخت ها، یکی از الزامات مهم رشد اقتصادی و افزایش رفاه عمومی است و از سال ۹۶ که در این شهرجدید مسئولیت گرفتم تلاش وِیژه ای برای توسعه آنها را در دستور کار قرار دادیم چون بر این باور بودیم که مهمترین چالش و عقب ماندگی شهر صدرا در حوزه زیرساختها، تامین دسترسی مطلوب به کلانشهر شیراز است و برای حل این چالش فزاینده ۵ محور ارتباطی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تشریح برخی از اقدامات انجام گرفته در این حوزه اظهار داشت: اولین مسیر دسترسی بزرگراه شهید سلیمانی است که عملیات اجرایی آن در شهریور ۹۷ اغاز شد و در اسفند ۹۹ به طور کامل به بهره برداری رسید. این بزرگراه شامل ۵/۵ کیلومتر طول مسیر، یک کیلومتر تغییر واریانت و دو تقاطع غیر همسطح است که یکی از آنها در محل اتصال با شریان اصلی ارتباطی شمال-جنوب کشور با انجام فرایند  مهندسی ارزش در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین طرح اجراء و عملیاتی شد. این پروژه در نهایت موجب رضایتمندی شهروندان و دسترس پذیری بهتر شهر صدرا شده است.

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: پروژه دوم بزرگراه ابوعلی سینا به طول ۵/۳ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد درحال اجراست و تلاش مان بر این است ظرف چند ماه آینده بطور کامل به بهره‌برداری برسد. همچنین سومین پروژه اتصال صدرا به شیراز از مسیر تنگ قره پیری است که یکی از پروژه های راهبردی و استراتژیک شهر صدرا و همچنین کلانشهر شیراز محسوب می شود. عملیات اجرایی آن در اسفند ماه ۹۹ شروع شد و تا به امروز با توجه به توانمندی های اجرایی و فنی پیمانکار پروژه پیشرفت خوبی داشته است وامیدواریم طی ۲ سال آینده طبق برنامه زمانبندی به بهره برداری برسد.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا افزود: البته 4 کیلومتر از این پروژه در محدوده شهری شیراز واقع شده است که طی هماهنگی صورت گرفته با استاندار محترم فارس بنا شد در هفته جاری جلسه ای با حضور نمایندگان محترم و رئیس کل دادگستری در خصوص حل و فصل مسائل و مشکلات ۴ کیلومتر مسیر در حریم شیراز تصمیم گیری و تعیین تکلیف صورت پذیرد.

حاجی پور در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که آزادراه اصفهان- شیراز چهارمین راه ارتباطی صدرا به شیراز است تصرح کرد: امیدواریم ظرف دو هفته آینده پیمانکار این پروژه انتخاب شود و تا قبل از پایان دولت با حضور وزیر راه و شهرسازی بتوانیم عملیات اجرایی این طرح بزرگ را نیز آغاز کنیم.

او در ادامه افزود: عملیات اجرایی پروژه اتصال صدرا به دشت ملوس جان و شهرستان بیضاء مدتی است که شروع شده و این مسیر پنجمین راه ارتباطی صدرا محسوب می‌شود. همچنین بهسازی و روکش کامل آسفالت تنها دسترسی موجود صدرا به شیراز ( بلوار خلیج فارس) که در سال گذشته محور صدرا به شیراز انجام گردید و امسال روکش کامل مسیر شیراز به صدرا انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارزش روز مجموع پروژه های ارتباطی شهر صدرا در حدود 750 میلیارد تومان است که در چهارسال اخیر توسط شرکت عمران سرمایه گذاری شده خاطر نشان کرد: شهر صدرا امروز به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده و این با تلاش همکاران مجموعه شرکت عمران صدرا و هماهنگی مجموعه دستگاه های اجرایی دولت و پیگیری و جدیت و اهتمام نمایندگان شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی محقق شده است.

حاجی پور در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که مطالعات متروی صدرا به پایان رسیده و با هماهنگی ها و رایزنی های صورت گرفته با مجموعه راه آهن درصدد هستیم به جای احداث زیرساخت جدید برای مترو، حتی المقدور از ریل های موجود راه اهن استفاده کنیم اظهار داشت: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ آغاز عملیات اجرایی این طرح را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا در ادامه افزود: موضوع کمربندی شهر صدرا که از ادامه بزرگراه شهید سلیمانی شروع می شود و به میدان امام رضا ختم می‌گردد، مطالعات آن نهایی شده و با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن در سال جاری شروع خواهد شد. مجموع این اتفاقات صدرا را از یک بن بست دسترسی خارج کرده و در نقاط مختلف شهر، دسترسی های متنوعی را در اختیار شهروندان گذاشته و جذابیت این شهر را برای سرمایه گذاری و برنامه های توسعه آتی موجب شده و فضایی مناسب بدین منظور تدارک دیده و مهیا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بخشی از پروژه های رو بنایی اشاره کرد و گفت: مجتمع پلیس های تخصصی با اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال که از سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده و امیدواریم تا پایان سال به سرانجام برسد و بتوانیم فاز اول این پروژه را به بهره برداری برسانیم. همچنین بزرگترین کتابخانه استان فارس با معماری فاخر و شاخص، در زمینی در حدود ۶ هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال و همچنین پروژه فرهنگی مذهبی مصلی صدرا با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد. به موازات این طرح ها سالن بین المللی ورزشی شهر صدرا که اواخر سال گذشته افتتاح شد و هم در حال برنامه ریزی برای یک تورنمنت ۴ جانبه و بین المللی هستیم که با اجرای این تورنمنت انشاالله بهره برداری رسمی آن را داشته باشیم.

حاجی پور در ادامه افزود: ساخت مدارس، فرهنگسراها، مساجد، پروژه هایی که در قالب تفاهم نامه با شرکت آب و فاضلاب داشته ایم از دیگر اقدامات مهم شرکت عمران می باشد. ایشان همچنین به ساخت مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی آب شرب با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال واقع در ارتفاعات فاز ۲ شهر صدرا اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که این پروژه مهم سال آینده به بهره برداری برسد. حاجی پور افزود علاوه بر کمک به افتتاح تصفیه خانه شرق صدرا که یک چالش ملی برای شهر جدید صدرا شده بود با یاری نمایندگان محترم و مجموعه دستگاه قضایی استان و به همت شرکت عمران شهر صدرا، مدول اول آن سال گذشته به بهره برداری رسید. مدول دوم تصفیه خانه شرق و مدول اول تصفیه خانه غرب برای جمعیت حدود بالغ بر ۱۷۰ هزارنفر در هفته دولت امسال با تامین مالی ۵۰-۵۰ با شرکت آبفا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=23828
کد خبر
23828