مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در دیدار با جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به گزارش بخشی از اقدامات انجام شده توسط این شرکت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور در این دیدار به مسیرهای دسترسی صدرا به شیراز اشاره کرد و گفت: پروژه بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی (صدرا به شیراز از محور باجگاه) که چند ماهی است باند رفت آن به زیربار ترافیک رفته، با سرعت مناسبی در حال ساخت تقاطع غیرهمسطح در محل اتصال با بزرگراه شیراز اصفهان هستیم و امیدواریم هر چه سریعتر به طور کامل به بهره برداری برسد.

وی افزود: بزرگراه ابوعلی سینا (صدرا به دوکوهک) که عملیات اجرایی این محور در دو فاز تعریف و اجرایی شده است که فاز یک آن به طول 3/2 کیلومتر اتمام یافته و فاز2 آن با طول مسیر 2/1 کیلومتر دارای پیشرفت فیزیکی 32 درصد در حال اجرا می باشد.

اتصال صدرا به شیراز از محور قره پیری چهارمین مسیر دسترسی است که هفته گذشته بازگشایی پاکات انجام و پیمانکار انتخاب شد و امیدواریم از هفته آینده مقدمات لازم برای شروع عملیات اجرایی صورت پذیرد؛ همچنین اتصال صدرا به آزادراه شیراز- اصفهان که در قالب مشارکت می باشد نیز تا اوایل سال آینده اجرایی می گردد.

وی ادامه داد: در راستای بهسازی مسیر دسترسی صدرا به شیراز از محور خلیج فارس از هفته گذشته عملیات روکش آسفالت کل مسیر رفت و برگشت به طول 17 کیلومتر با اعتبار بالغ بر 100 میلیارد ریال شروع شده و در بازه زمانی کوتاهی کل مسیر بهسازی و ساماندهی می شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت تصفیه خانه های شهر صدرا تصریح کرد: طی 7 ماه گذشت 120 میلیارد ریال به تصفیه خانه شهر صدرا کمک بلاعوض شد که هفته پیش 30 میلیارد ریال دیگر جهت تجهیز تصفیه خانه از محل بند ب تبصره ۸ قانون بودجه سال ۹۹ و از محل درآمدهای شرکت عمران صدرا اختصاص داده شد که به این ترتیب مجموع کل کمکهای مالی شرکت عمران به تصفیه خانه شرق در سال جاری به عدد ۱۵۰ میلیارد ریال خواهد رسید که بیانگر اهمیت و اولویت این پروژه برای شهر صدرا خواهد بود.

وی با بیان اینکه کارفرمای این پروژه شرکت آب و فاضلاب شیراز است اما کمک شرکت عمران شهر جدید صدرا باعث گردید که این مجموعه نیز به سرانجام برسد گفت: آسفالت محوطه شروع شده و ظرف دو سه هفته آینده بهره برداری آزمایشی آن آغاز میشود و از آذر ماه سال جاری می تواند رسما وارد مدار شود که این اتفاق بزرگی برای شهر صدرا بشمار می آید.

وی ادامه داد: در خصوص شروع مدول اول تصفیه خانه غرب صدرا مابین شرکت عمران صدرا و شرکت آبفا به صورت مشارکت ۵۰-۵۰ توافق لازم صورت پذیرفت و علاوه بر ۱۲ هکتار زمینی که در اختیار آبفا قرار داده شد مقرر شد 50 درصد منابع مالی از محل بند ب تبصره 8 قانون بودجه سال 99 اختصاص یابد.

وی به اقدامات صورت گرفته و تعریف پروژه های آموزشی و ورزشی اشاره کرد و گفت: در همین چند سال اخیر 4 مجتمع آموزشی تحویل شده و دو باب مدرسه 18 کلاسه دیگر درحال احداث است که برای سال تحصیلی آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در راستای تقویت زیرساخت های امنیتی و انتظامی صدرا کمبود جدی داشت و با برنامه ریزی و رایزنی صورت گرفته و همکاری مجموعه سپاه فجر شاهد استقرار ناحیه سپاه بطور مستقل در شهر صدرا بودیم و عملیات ساخت مرکز پلیسهای تخصصی را با هماهنگی فرماندهی نیروی انتظامی استان شروع کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه پروژه مصلای نماز جمعه صدرا پروژه بزرگی است و اولین مصلا در شهرهای جدید کشور می باشد ادامه داد: این پروژه که شامل مصلا، مرکز حوزه علمیه صدرا، سازمان تبلیغات و موزه قرآنی می باشد، درواقع تمام کارکردهای فرهنگی را بصورت مجتمع دارد و با زیربنای 20 هزار متر مربع در زمینی بالغ بر ۱۵هزار متر واقع در مرکز شهر می باشد. عملیات اجرایی آن شروع شده و در مرحله پی ریزی است و هفته آینده بطور رسمی کلنگ زنی خواهیم داشت.

کتابخانه مرکزی صدرا با اعتبار بالغ بر 300 میلیارد ریال و فرهنگسرای قرآن که شامل مسجد، دارالقرآن، مجموعه فرهنگی و کتابخانه می باشد و پروژه ای فاخر و شاخص در فاز 2 شهر صدرا است هفته آینده با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح می گردد.

خلیل حاجی پور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: شهر صدرا در بحث پارک و فضاهای سبز با کمبود جدی مواجه است و تنها فضای سبز مهم برای گذراندن اوقات فراعت شهروندان مجموعه اکوپارک می باشد. وی تصریح کرد: 20 هکتار دیگر از پروژه اکوپارک توسط شرکت عمران طراحی و اجرایی خواهد شد و جهت بهره برداری به شهرداری صدرا تحویل می گردد و امیدواریم که در دهه فجر امسال کلنگ زنی شود.

وی افزود: همچنین همزمان طراحی دو پارک شهری و ناحیه ای دیگر واقع در فاز 1 و2 انجام شده و در مرحله مناقصه با اعتبار بالغ بر 20 میلیارد قرار دارد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=22782
کد خبر
22782