مشکل راههای ورودی و نبود مکان‌های عمومی فرهنگی و ورزشی در صدرا سالهاست به عنوان یکی معضلات بزرگ برای این جدیدترین شهر استان فارس مطرح بوده است، در این بین اما در چند سال اخیر و به ویژه امسال اتفاقات خوبی در این حوزه ها در صدرا رقم خورده از کلنگ زنی بزرگترین کتابخانه استان گرفته تا افتتاح مجتمع فرهنگی و کتابخانه و کلنگ زنی مصلی نماز جمعه این شهر، اما گویا قطار توسعه صدرا خیال ایستادن ندارد و در آخرین ایستگاه روز دوشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی چندین پروژه حوزه راه، مسکن و ورزشی کلنگ زنی و رونمایی شد از جمله افتتاح بزرگراه شهید سلیمانی و کلنگ زنی محور قره پیری که سالهاست به آرزویی برای مردم این شهر تبدیل شده بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین رونمایی از بزرگراه بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شهر جدید صدرا با حضور در شهر جدید صدرا با اشاره به برخی پروژه هایی که در این سفر در استان فارس به بهره برداری میرسد گفت: بزرگراه شهید سلیمانی که اتصال شهر صدرا به بزرگراه شیراز اصفهان بوده به طول 7 کیلومتر و تقاطع غیرهمسطح پیوند وچند پروژه دیگر در محورهای شیراز اهواز، بوشهر و جهرم از جمله طرحهایی است که در این سفر شاهد بهره برداری از آنها خواهیم بود.

محمد اسلامی افزود: شهر جدید صدرا در بحث پیوند اعضا به یک قطب جهانی تبدیل شده است که با یک جمعیت پذیری حدود 400 هزار نفری با مشکل دسترسی به شیراز مواجه بود و همین باعث شد تا ایجاد راه‌های دسترسی جدید برای آن در دستور وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز نیز در حاشیه سفر به این شهر بزرگراه شهید سلیمانی افتتاح و یک پروژه جدید به طول ۱۰ کیلومتر (محور قره پیری) نیز کلنگ‌زنی شد تا مسیر جدیدی برای دسترسی مردم این شهر به شیراز ایجاد شود.

اسلامی تصریح کرد: در بحث توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل، با توجه به تراکم جمعیت و گستردگی فارس، بیشترین پروژه‌های کشور به میزان ۶۰۰ کیلومتر، در این استان اجرایی شده است.

وی اظهارداشت:یکی دیگر از پروژه های دیگر شهر صدرا که در این سفر کلنگ آن به زمین زده شد آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکن طرح اقدام ملی بود که با شروع این پروژه، مجموع طرح‌های آغاز شده در قالب اقدام ملی مسکن در کشور از ۵۰۷ هزار واحد عبور می‌کند.

استاندار فارس هم با اعلام کلنگ زنی و افتتاح ١۶٠٠ میلیارد تومان پروژه در این سفر در شهر صدرا گفت: کنار گذر شمال شرق شیراز به طول ۱۴ کیلومتر و اتصال شیراز به صدرا از طریق بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی به طول ۷ کیلومتر با سرمایه گذاری بیش از ١١٠ میلیارد تومان به قیمت روز، از طرح‌های افتتاح شده در این برنامه بود.

عنایت ا.. رحیمی ادامه داد:رونمایی از سالن ورزشی صدرا با استانداردهای روز بین‌المللی از دیگر پروژه‌های مهم افتتاح شده بود و در کنار آن کلنگ‌ آغاز عملیات اجرایی بزرگراه صدرا-تنگ قره‌پیری به شیراز و بلوار محلاتی نیز با بیش از ٢۵٠ میلیارد تومان به زمین زده شد.

رحیمی افزود:اما یکی از مهمترین پروژه‌های این سفر آغاز عملیات اجرایی ۲۵۰۰ واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی در شهر صدراست و بر طبق پیش‌بینی احداث ۲۱ هزار واحد مسکونی در قالب این طرح انجام شده است که ۶ هزار واحد آن مشارکتی، ۴ هزار واحد تعهد ساخت و ۱۱ هزار واحد آن به شکل واگذاری طی تفاهم با دستگاه‌های مختلف خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا هم با اشاره به افتتاح سالن بین‌المللی چند منظوره ورزشی شهر جدید صدرا گفت: سالن بین المللی چند منظوره ورزش شهر صدرا یکی از پروژه‌های فاخر شرکت عمران شهرهای جدید کشور است که در بهار سال آینده با حضور تیم‌های بین‌المللی و در قالب یک تورنمنت چند جانبه به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

خلیل حاجی‌پور با اشاره به افتتاح بزرگراه قره پیری به عنوان یکی از پروژه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به صدرا افزود:در این راستا عملیات اجرایی محور قره پیری با اعتباری بالغ بر ٢۵٠ میلیارد تومان آغاز شد و ابراز و امیدواریم ظرف مدت کمتر از دو سال این پروژه تقدیم مردم صدرا شود.

حاجی پور تصریح کرد:همچنین عملیات اجرایی ٢٣٩٠ واحد از پروژه مسکن اقدام ملی شهر صدرا نیز با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان امروز آغاز شد که ظرف دو تا سه سال آینده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا ادامه داد:یکی لز مهمترین پروژه هایی که در این روز به بهره‌برداری رسید بزرگراه شهید سلیمانی است که به طور کامل به بهره برداری رسید و تنها بخش راست گرد آن در مرودشت باقیمانده که آن هم به زودی بازگشایی خواهد شد و در خصوص روشنایی مسیر نیز پروژه ان به مناقصه رفته و تا بهار سال آینده عملیات اجرایی آن انجام خواهد شد.

حاجی‌پور با اشاره به سهم شرکت عمران صدرا در پروژه آزادراه شیراز-اصفهان گفت: تاکنون ۵۰ میلیارد تومان با این پروژه تزریق شده و تا پایان خرداد نیز 300 میلیارد تومان دیگر تزریق خواهد شد که درآمد پایداری برای شهر صدرا در ٢٠ سال آینده ایجاد خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا گفت: امروز با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی شاهد افتتاح ٣٠٠ میلیارد تومان پروژه عمرانی و کلنگ زنی ١1٠٠میلیارد تومان پروژه اتر گذار در شهر صدرا بودیم که شاخص ترین موارد افتتاح شده بزرگراه شهید سلیمانی و تقاطع غیرهمسطح پیوند با اعتبار بالغ بر ١١٠ میلیارد تومان بود.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=23541
کد خبر
23541