صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ، بستری است برای به‌نمایش درآمدن ذوق و شوق افرادی که می سازند تا حاصل کارشان چیزی بیش از ساختن باشد . امروز بیش از هر زمان دیگری به هنرمندانه ساختن و تجلی روح در هنر صنایع دستی نیازمندیم. در همین چارچوب، برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها نه تنها فرصت موثری را برای تصویرسازی مردم و مقاصد کمتر شناخته شده از طریق معرفی قابلیت ها و جاذبه های گوناگون فراهم می آورد، بلکه مکان مناسبی را هم برای عرصه مستقیم محصولات صنایع دستی در یک محیط رقابتی کاملا سالم مهیا می سازد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس؛ از همین رو شرکت عمران شهر جدید صدرا با اهداف زیر اقدام به برگزاری «جشنواره صنایع دستی شهروندان شهر جدید صدرا » از سه شنبه مورخ ۲۹ مرداد ماه لغایت جمعه ۱ شهریور ماه سال جاری در سطح استانی نموده است.

اهداف کلی جشنواره:

ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت شهروندان شهرهای جدید
کمک به اقتصاد محلی
ایجاد فضاهای لازم جهت گسترش واحدهای کوچک اشتغال صنایع دستی
برنامه ریزی برای کمک به ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار
برند سازی شهرهای جدید به قطب های فرهنگی منطقه
گرایش های تخصصی جشنواره:

چرم دوزی، نمد دوزی، ساخت سازهای سنتی، طراحی لباس، نگارگری، خاتم کاری، میناکاری، کاشی کاری، منبت کاری، سفال گری، قلمزنی، منیاتور، قالی بافی، قلمکاری، گلیم بافی، دست بافته های عشایری، قلاب بافی، گیوه دوزی و …

علاقه مندان جهت شرکت در «جشنواره صنایع دستی شهروندان شهر جدید صدرا» می بایست نسبت به تکمیل فرم ثبت نام ذیل و همچنین ارسال تصویر آثار خود به آدرس sadraa@gmail.com تا ۵ مرداد ماه اقدام نمایند.
انتخاب آثار در دو مرحله صورت می پذیرد، در مرحله اول تصاویر توسط شورای هنری بررسی شده و در مرحله دوم اصل آثار به انتخاب داوران، به نمایشگاه راه خواهد یافت و غرفه در اختیار هنرمندان منتخب قرار خواهد گرفت.
شرکت کنندگان در جشنواره توجه داشته باشند که در کنار نمایش و به فروش رساندن آثار خود می بایست کلاسهای آموزشی نیز ارائه دهند.
به اطلاع می رساند در این جشنواره که در شهر جدید صدرا برگزار می گردد، ۴ نفر به عنوان برترین شرکت کنندگان انتخاب، و جهت حضور در بخش کشوری جشنواره که توسط شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدیدبرگزار می گردد، معرفی می شوند؛ در مرحله کشوری منتحبین در شهر جدید هشتگرد مورخ ۲۰ مهر ماه در جشنواره سراسری شرکت خواهند کرد.
همچنین متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس شهر جدید صدرا- بلوار دانش- خیابان دنا- روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا مراجعه کنند و یا با شماره ۸۱-۳۶۴۱۱۹۷۹-۰۷۱ تماس حاصل فرمایند.

مراحل شرکت در جشنواره

ثبت نام و ارسال آثار تا ۵ مرداد ماه
برگزاری جشنواره بصورت غرفه بندی و برنامه های جانبی شامل: موسیقی محلی، پخت غذای محلی و کلاس های آموزشی در شهر جدید صدرا از تاریخ ۲۹ مرداد ماه لغایت ۱ شهریور ماه
برگزاری جشنواره منتخبین کشوری در شهر جدید هشتگرد ۲۰ مهر ماه ۹۸

فرم ثبت نام شرکت در «جشنواره صنایع دستی شهروندان شهر جدید صدرا» :

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی:                                             تاریخ تولد:                                                        محل تولد:           

 کد ملی:                                                          مدرک تحصیلی:                                                  جنسیت:  مرد □  زن

آدرس:

کد پستی:                                                              تلفن ثابت:                                                              تلفن همراه:

مشخصات اثر

رشته هنری: 

تعداد اثر:                                                                             نوع اثر:

متراژ مورد نیاز غرفه:

توضیحات:

امضاء و تاریخ

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=19428
کد خبر
19428