نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا با بیان اینکه سهم شهر جدید صدرا از طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن ساخت 25 هزار واحد است گفت: اجرای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در اواخر سال 97 تصویب و بعد از سهمیه‌بندی ساخت 400 هزار واحد آن به وزارت راه و شهرسازی محول و در کشور 200 هزار واحد آن سهم شهرهای جدید شد که از این تعداد، 25 هزار واحد مسکونی به شهر جدید صدرا تعلق گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، ابراهیم بهاروند در گفتگو با «صما» تصریح کرد: علی‌رغم اینکه ساخت 25 هزار واحد، تعهد سنگینی به‌حساب می‌آمد اما اجرای این طرح با تلاش بی‌وقفه توسط اعضای هیئت‌مدیره ‌صدرا پیگیری شد و با فراخوان‌های متعدد توانسته‌ایم در اوایل سال جاری برای 17 پروژه سرمایه‌گذار تعریف کنیم.

وی افزود: این 17 پروژه 35 درصد از تعهد ما را شامل می‌شود و ازآنجایی‌که برای اجرای 65 درصد باقی‌مانده نیاز به گسترش زمین و محدوده بود این مورد به‌صورت قانونی پیگیری شد و بعد از مطالعه و تصویب افزایش 500 هکتاری محدوده این شهر از سمت غرب در کمیسیون ماده 5 استان‌ فارس و شورای برنامه ریزی برای تصویب نهایی به معاونت شهرسازی و معماری کشور ارسال شد تا گام های نهایی این تصویب برداشته شود.

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا با تشریح 17 پروژه در حال اجرای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید صدرا بیان داشت: از این 17 پروژه 5 پروژه با تعهد بخش خصوصی،11 پروژه به‌صورت مشارکتی با بخش خصوصی و 1 پروژه به‌صورت مشارکتی به شکل محله سازی در حال اجرا است. برآیند این 17 پروژه ساخت 7 هزار و 45 واحد مسکونی تعریف شده و 5 هزار و 676 واحد در حال عملیاتی شدن می باشد.

وی گفت: در حال حاضر هزار واحد از این 17 پروژه وارد پرسه اخذ پروانه شده است.

بهاروند بابیان اینکه بزرگ‌ترین تفاوت طرح اقدام ملی با مسکن مهر مربوط به مبحث کیفی سازی است خاطر نشان کرد: طرح مسکن مهر توسط تعاونی‌ها به‌صورت پیمانکاری انجام شد و پیمانکار در غفلت نظارت‌های دقیق خود را چندان متعهد به کیفی‌سازی نمی دانستند اما طرح اقدام ملی طرحی است که خود تعاونی‌ها و مشارکت‌کنندگان سرمایه‌گذاران ساخت‌وساز محسوب می‌شوند و مطمئنا برآیند کیفی سازی در این واحدها سنگین تراز کمی سازی خواهد بود.

وی گفت: بنابراین می توان اذعان داشت مهم‌ترین تفاوت طرح اقدام ملی مسکن ارجحیت کیفی سازی بر کمی سازی است.

بهاروند در ادامه با اشاره به اینکه در ساخت‌وساز واحدهای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به مسئله هویت بخشی نیز توجه زیادی خواهد شد ادامه داد: ازآنجایی‌که این شهر جدید در مجاورت یک استان با پیشینه تاریخی و هویتی است در ساخت واحدهای ساختمانی به دنبال طرح‌هایی خواهیم بود که مطابقت مطلوبی با هویت بخشی داشته باشند.

به گفته نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا هویت بخشی به شهرهای جدید که عمری 25 ساله دارند و سازندگان آن یکدست نیست کار بسیار مشکلی خواهد بود اما به‌عنوان تسهیل گران و راهگشایان ساخت‌وساز در امر مسکن، پذیرای طرح‌های با هویت در این شهرجدید خواهیم بود.

وی در پایان طرح اقدام ملی را یک طرح موفق نامید و اظهار داشت: در حال حاضر دولت در مبحث مسکن‌سازی به نقش خود یعنی تسهیل گیری و نظارت گری توجه تامی دارد و مطمئنا برآیند کار را می‌توان در طرح اقدام ملی به بهترین شکل دید.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=21238
کد خبر
21238